Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2015, sygn. IBPB-2-1/4514-148/15/KrB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-1/4514-148/15/KrB

Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym zawarcie przez Spółkę Umowy, jak i wykonywane na jej podstawie czynności, w szczególności przekazanie przez Spółkę w ramach usługi zarządzania płynnością środków na Rachunek Docelowy oraz otrzymanie przez Spółkę środków z Rachunku Docelowego, nie będą rodzić obowiązku podatkowego w zakresie podatku PCC?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 28 lipca 2015 r. (data wpływu do Biura 30 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy zarządzania płynnością finansową (cash poolingu) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 lipca 2015 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy zarządzania płynnością finansową.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce i członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej (Grupa D.).

Spółka zamierza podpisać umowę (dalej: Umowa), na mocy której przystąpi do systemu zarządzania płynnością finansową w ramach Grupy D. (tzw. cash pooling, dalej: System).

Do Systemu należą już (lub przystąpią w przyszłości) również inne spółki z Grupy D., w tym także podmioty zagraniczne (dalej: Uczestnicy). System jest zarządzany przez spółkę akcyjną prawa niemieckiego (tzw. leader, dalej: Leader).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00