Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.04.2015, sygn. IPPP1/4512-172/15-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-172/15-2/JL

Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez Operatorów, dokumentujących nabycie towarów i usług przy użyciu kart paliwowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2015 r. (data wpływu 25 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji dokonywanych przy użyciu kart paliwowych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dokonanych przy użyciu tych kart jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lutego 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji dokonywanych przy użyciu kart paliwowych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dokonanych przy użyciu tych kart.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca podmiot prawa austriackiego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oferuje swoim klientom możliwość bezgotówkowego zakupu paliw (w szczególności oleju napędowego) i innych płynów silnikowych (płyn Adblue) oraz akcesoriów samochodowych (smary, środki ochrony przed zamarzaniem) przy wykorzystaniu tzw. kart paliwowych.

W celu realizacji powyższych transakcji Wnioskodawca zawiera dwa rodzaje umów. Pierwszy typ umów to umowy z operatorami stacji paliw (Umowa akceptacyjna dotycząca kart tankowania, dalej: Umowa akceptacyjna) oraz umowa z klientem końcowym (Umowa dotycząca zakupu paliwa).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00