Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2015, sygn. IPPP3/4513-12/15-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4513-12/15-2/SM

Sposób prowadzenia ewidencji wyrobów akcyzowych i prawo do skorzystania ze zwolnienia zużywanych olejów smarowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 2 marca 2015 r. (data wpływu 4 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie sposobu prowadzenia ewidencji wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem ze względu na przeznaczenie i prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie sposobu prowadzenia ewidencji wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem ze względu na przeznaczenie i prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

B. Sp. z o.o. (dalej zwana Spółką lub Podatnikiem) jest producentem opakowań. Dla potrzeb prawidłowej eksploatacji linii produkcyjnej nabywa przemysłowy olej przekładniowy zaliczony do jednego z kodów CN 2710 19 71-83 i 2710 19 87-99, dalej jako olej przekładniowy.

Zgodnie z oświadczeniem dystrybutora przedmiotowy olej przekładniowy nie jest olejem opałowym ani olejem silnikowym.

Spółka planuje zakup oleju przekładniowego od podmiotu posiadającego w Polsce status zarejestrowanego odbiorcy. Olej będzie wysyłany transportem samochodowym (autocysterną) ze składu podatkowego na terenie Niemiec. Następnie dostawa będzie rejestrowana w punkcie odbioru zarejestrowanego odbiorcy i wysyłana z tego miejsca przez zarejestrowanego odbiorcę przy użyciu Dokumentu Dostawy wyrobów zwolnionych ze względu na przeznaczenie bezpośrednio do Spółki dwa lub trzy razy w roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00