Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2015, sygn. IPPP3/4512-373/15-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-373/15-2/JF

wystawianie zbiorczych faktur korygujących w związku z otrzymaną oraz udzieloną premią pieniężną

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 maja 2015 r. (data wpływu 8 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania zbiorczych faktur korygujących w związku z otrzymaną premią pieniężną jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 maja 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania zbiorczych faktur korygujących w związku z otrzymaną premią pieniężną.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oferuje swoim klientom usługi w zakresie leasingu operacyjnego oraz zarządzania flotą samochodów służbowych. W związku z wykonywaniem wskazanych usług, Spółka współpracuje m.in. z podmiotami świadczącymi usługi serwisu pojazdów, hurtowniami oraz producentami opon i części zamiennych, jak również serwisami blacharskimi oraz firmami zajmującymi się wynajmem bądź sprzedażą samochodów.

W celu intensyfikacji współpracy z dostawcami i usługodawcami Spółka otrzymuje premie pieniężne po przekroczeniu uzgodnionych z kontrahentami progów obrotu, określonych w zawartych umowach.

Ze względu na fakt, iż Spółka nie była pewna odnośnie prawidłowego sposobu rozliczania premii pieniężnych na gruncie ustawy o VAT, Spółka wystąpiła z wnioskiem o interpretację indywidualną. Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w wydanej interpretacji indywidualnej z dnia 18 marca 2014 r. (sygn. IPPP3/443-1177/13-2/MKw) potwierdził, że udzielane Spółce premie pieniężne powinny być traktowane przez kontrahentów jako udzielenie rabatu i powinny być dokumentowane fakturami korygującymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00