Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2015, sygn. IPPP3/4512-333/15-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-333/15-2/MC

W zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług przeglądów okresowych radiopławy awaryjnej EPIRB na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 14 ustawy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 kwietnia 2015 r. (data wpływu 24 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług przeglądów okresowych radiopławy awaryjnej EPIRB na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 14 ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług przeglądów okresowych radiopławy awaryjnej EPIRB na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 14 ustawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zawiera umowy o świadczenie usług w zakresie przeglądu urządzeń, które stanowią wyposażenie okrętów wojennych będących statkami morskimi zaliczanymi do klasy PKWiU ex. 30.11. Powyższe polega na wykonywaniu okresowych przeglądów rocznych i pięcioletnich radiopławy awaryjnej EPIRB, służącej do wzywania pomocy ma morzu, co jest potwierdzane wystawianymi certyfikatami. Urządzenie to jest programowane unikalnym numerem MMSI (Maritime Mobile Service Identity - morski numer identyfikacyjny) przypisanym do danej jednostki pływającej. Radiopława EPIRB (Emergency Position Indicating Radio Beacon) uaktywnia się w momencie zalania wodą, gdy jednostka zaczyna tonąć. Można ją też uruchomić ręcznie albo po prostu wyrzucić za burtę. Włączony nadajnik radiopławy wysyła informację o aktualnej pozycji, informuje o czasie zdarzenia i przekazuje identyfikator jednostki. EPIRB emituje też światło, które pomaga służbom ratowniczym w odnalezieniu miejsca wypadku. Emisja sygnału alarmowego z radiopławy oznacza, że doszło do katastrofy i załoga znajduje się w niebezpieczeństwie. Może też oznaczać, że załoga nie może dłużej pozostać na pokładzie. Sygnał informuje ratowników także o tym, że rozbitkowie tracą możliwość korzystania ze środków łączności. Czas pracy baterii radiopław wynosi 48 godzin (w temperaturze od minus 20 stopni Celsjusza do plus 55 stopni). Urządzenie działa przy prędkości wiatru do 100 węzłów. Jest odporne na działanie ropy, promieniowania UV, utrzymuje wodoszczelność przez pięć minut na głębokości 10 metrów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00