Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2015, sygn. IPPB2/4511-573/15-2/PW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-573/15-2/PW

Przychód uzyskiwany w przyszłości przez uczestników programu w związku z realizacją praw wynikających z opcji należy zakwalifikować jako przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Rozliczenie ww. dochodów następuje na zasadzie samoopodatkowania w związku z czym na Wnioskodawcy nie będą ciążyć obowiązki płatnika ani obowiązki informacyjne.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 poz. 613) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2015 r. (data wpływu 12 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 czerwca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką kapitałową z siedzibą w Luksemburgu działająca w formule spółki s.a.r.l. (określaną dalej jako Wnioskodawca lub Wystawca Opcji). Wnioskodawca pozostaje obecnie podmiotem dominującym w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (zwanej dalej spółką), posiadając 100% udziałów w kapitale zakładowym tego podmiotu.

W celu większego zmotywowania członków zarządu, kierowników wyższego szczebla oraz wybranych pracowników spółki - Wnioskodawca zamierza zaproponować tym osobom udział w specjalnym programie określanym jako plan przyznania opcji (dalej plan). Podstawą uczestnictwa ww. osób w planie, określanych dalej jako uczestnicy programu - będzie porozumienie dotyczące wprowadzenia planu przyznania opcji (określane dalej mianem: umowy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00