Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2015, sygn. IPPP1/4512-581/15-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-581/15-2/AS

Opodatkowanie usługi parkingowej oraz usługi transportu osób.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 249, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26 maja 2015 r. (data wpływu 15 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi parkingowej oraz usługi transportu osób jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 czerwca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi parkingowej oraz usługi transportu osób.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług parkingowych (PKD 52.21.Z) oraz usług transportu lądowego-pasażerskiego (PKD 49.39.Z) polegającego na przewozie osób z parkingu do lotniska lub do stacji kolejowej oraz powrotnym przywozie do parkingu osób z lotniska, ze stacji kolejowej lub z innego dowolnego miejsca, w którym znajduje się klient.

Wnioskodawca uzyskał licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób.

Z usług parkingu może skorzystać każda osoba zainteresowana przechowaniem samochodu na strzeżonym placu. Klient, który zostawia samochód na parkingu ma ponadto możliwość skorzystania z usługi transportowej. Transport odbywa się zgodnie z życzeniem klienta tj. na lotnisko lub na dworzec kolejowy lub w inne dowolnie wybrane przez klienta miejsce. Wnioskodawca oferuje także klientom usługę przywozu z lotniska lub z dworca kolejowego lub z innego miejsca, w którym znajduje się klient np. z centrum miasta. Ponadto wnioskodawca w ramach działalności gospodarczej świadczy dodatkową usługę przechowywania kluczyków od samochodu w sejfie oraz planuje wprowadzić usługę mycia auta, które jest parkowane na strzeżonym placu. Skorzystanie z usługi parkingowej nie narzuca konieczności skorzystania z usługi dowozu czy innej dodatkowej usługi oferowanej przez wnioskodawcę. Każdy klient ma możliwość wyboru usług, którymi jest zainteresowany. Klient może wybrać tylko usługę parkingową, usługę parkingową i usługę transportu na lotnisko (dworzec kolejowy, inne wybrane miejsce) lub w przypadku gdy będzie taka potrzeba tylko usługę transportu na lotnisko (lub inne miejsce). Klient pozostawiając samochód na parkingu wybiera na miejscu czy i gdzie chce być odtransportowany oraz czy będzie korzystał z innych wyżej wymienionych usług oferowanych przez wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00