Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2016, sygn. ILPB1-1/4511-1-5/16-3/KF, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

Czy podatnik ma prawo zastosować ryczałt od przychodów ewidencjonowanych w przypadku wynajmu w zakresie wynajmu na cele mieszkaniowe oraz wynajmu na cele działalności gospodarczej małżonka lub osób trzecich?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2016 r. (wg daty wpływu), uzupełnionym w dniu 28 lipca 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu opodatkowania przychodów z najmu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu opodatkowania przychodów z najmu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Od 11 marca 2005 r. Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą w zakresie PKD 79.11.A działalność agentów turystycznych. Przedmiotowa działalność jest w obecnej chwili zawieszona (od marca 2015 r.). Wnioskodawczyni jest podatnikiem VAT.

W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej został zakupiony lokal mieszkalny, który następnie został przekształcony w biuro i w sierpniu 2010 roku wniesiony na środki trwałe firmy. Przedmiotowy lokal został kupiony w ramach ustawowej wspólnoty majątkowej małżonków.

Lokal został wniesiony w całości na środki trwałe za zgodą męża Wnioskodawczyni i podlegał amortyzacji. Od wydatków związanych z lokalem odliczono podatek VAT. Zakup był finansowany kredytem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00