Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.11.2016, sygn. 2461-IBPP4.4513.335.2016.1.EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPP4.4513.335.2016.1.EK

zwolnienie zużycia energii elektrycznej redukcja chemiczna

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 12 września 2016 r. (data wpływu 23 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego jest:

  • nieprawidłowe - w zakresie zwolnienia z akcyzy energii elektrycznej;
  • prawidłowe - w zakresie możliwości dokonywania rozliczeń zużycia energii elektrycznej na podstawie wskazań urządzeń pomiarowych.

UZASADNIENIE

W dniu 23 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy zużycia energii elektrycznej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

X S A. (dalej jako Spółka) prowadzi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji akcyzowych wyrobów energetycznych, przede wszystkim paliw silnikowych opałowych.

W zakładzie Spółki, aby wytworzyć paliwa i inne wyroby energetyczne, przeprowadzane jest szereg procesów technologicznych. Procesy te można podzielić na takie, w których nie dochodzi do zmiany struktury chemicznej surowca oraz takie, w których surowiec w celu wytworzenia wyrobu gotowego poddawany jest określonym reakcjom chemicznym.

Podstawowym procesem służącym wytworzeniu paliw jest destylacja ropy naftowej w kolumnie destylacyjnej. Ten proces prowadzi do rozdzielenia ropy naftowej na poszczególne frakcje chemiczne, od gazów poprzez benzyny, nafty, aż po asfalty.

Destylacja jest procesem pierwszego rodzaju, poszczególne składniki ropy naftowej. Innymi tego rodzaju procesami zachodzącymi w rafinerii są procesy:

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00