Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.05.2016, sygn. IPPB1/4511-166/16-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-166/16-2/AM
W przedmiotowej sprawie, kwota ustalona na podstawie porozumienia zawartego między Wnioskodawcą a Kontrahentem, udokumentowana notą obciążeniową i zapłaconą w całości przez Wnioskodawcę stanowi w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych koszt uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późń. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r, poz 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 lutego 2016 r. (data wpływu 8 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia kwoty wynikającej z noty obciążeniowej do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej ( pytanie Nr 1) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia kwoty wynikającej z noty obciążeniowej do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca w okresie do 30 grudnia 2015 r. był wspólnikiem spółki j zatem na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznym będzie on podatnikiem tego podatku, nie zaś sama spółka, i w konsekwencji zdarzenia przedstawione w niniejszym stanie faktycznym odnoszące się do spółki (tu: Wnioskodawca) mają bezpośrednie przełożenie na sytuację podatkową Wnioskodawcy.
Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej trudni się sprzedażą m.in. metali nieżelaznych. W związku z prowadzoną działalnością nawiązał współpracę handlową z zagraniczną spółką (dalej: Kontrahent), której Wnioskodawca sprzedał złom - mosiądz żółty (dalej: Złom) w ilości 23.600 kg.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right