Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2016, sygn. IPPB4/4511-377/16-3/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/4511-377/16-3/AK

Czy w opisanym stanie faktycznym na Spółce ciążył obowiązek sporządzenia i przesłania do właściwego organu podatkowego informacji o wysokości przychodu z innych źródeł (PIT-8C) za rok 2015, uzyskanego przez właścicieli Nieruchomości z tytułu zwrotu podatku od nieruchomości?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 marca 2016 r. (data wpływu 24 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

R. Sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest podmiotem z branży energetycznej, którego aktywność gospodarcza obejmuje poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobycie gazu ziemnego. Działalność ta prowadzona jest na podstawie koncesji wydawanych w oparciu o przepisy ustawy Prawo Geologiczne i Górnicze przez ministra właściwego do spraw środowiska. Koncesja szczegółowo określa granice obszaru, na którym mogą być prowadzone przewidziane nią prace.

W tym celu, Spółka dokonuje w pierwszej kolejności oceny dostępnych danych geologicznych, ich przetworzenia przy wykorzystaniu zaawansowanych metod analitycznych i komputerowej obróbki oraz pozyskuje nowe aktualne dane geologiczne poprzez prowadzenie prac poszukiwawczych (głównie prac sejsmicznych). W ten sposób Spółka identyfikuje najbardziej prawdopodobne miejsca znajdowania się pokładów gazu na obszarze koncesji, a następnie pozyskuje nieruchomości, na których może zlokalizować urządzenia wiertnicze w celu penetracji prawdopodobnych pokładów podziemnych gazu i oszacowania możliwości ich ekonomicznego wydobycia. W przypadku powodzenia prac rozpoznawczych (wiertniczych), potwierdzonych wielokrotnymi próbami oraz testami złożowymi, na nieruchomości w obrębie odwiertu znajdującego się na powierzchni instalowane są urządzenia do wydobycia, uzdatniania oraz przesyłu gazu ziemnego do ogólnej sieci gazowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00