Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2016, sygn. IPPB3/4510-270/16-3/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-270/16-3/DP

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym przychodem (dochodem) Wnioskodawcy oraz pozostałych Udziałowców z tytułu podwyższenia kapitału zakładowego Spółki z zysków z lat ubiegłych (tj. z własnych środków Spółki) będzie kwota zysków z lat ubiegłych przekazana na kapitał zakładowy Spółki?

Na podstawie art. 14b § i § 6 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 18 marca 2016 r. (data wpływu 25 marca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych po stronie wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (będącego podatnikiem podatku CIT) wynikających z podwyższenia kapitału zakładowego tej spółki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 marca 2016 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych po stronie wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (będącego podatnikiem podatku CIT) wynikających z podwyższenia kapitału zakładowego tej spółki.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną polskim rezydentem podatkowym (dalej: "Wnioskodawca"). Wnioskodawca jest wspólnikiem w G. spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (daiej: "Spółka") wraz z dwoma innymi udziałowcami ( dalej "Udziałowcy" lub "Wspólnicy") - osobami fizycznymi (stronami wspólnego wniosku o interpretacją podatkową). W ramach planowanych działań zmierzających do wzrostu potencjału gospodarczego planowane jest dokonanie przekształcenia Spółki w spółką komandytową, w której Wnioskodawca oraz dwaj inni udziałowcy będą wspólnikami (komandytariuszami). Do Spółki przed przekształceniem przystąpi dodatkowo inna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (przyszły komplementariusz w spółce komandytowej - D. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością również strona wspólnego wniosku o interpretacją). W momencie przekształcenia majątek Spółki stanie sią majątkiem spółki komandytowej, która będzie prowadziła działalność tożsamą co do rodzaju i rozmiarów z działalnością Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00