Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2016, sygn. IPPB4/4511-622/16-3/MS1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/4511-622/16-3/MS1

Skutki podatkowe przeniesienia własności nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia testamentowego tytułem zaspokojenia roszczenia o wypłatę zachowku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 9 maja 2016 r. (data wpływu 18 maja 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia własności nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia testamentowego tytułem zaspokojenia roszczenia o wypłatę zachowku - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia własności nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia testamentowego tytułem zaspokojenia roszczenia o wypłatę zachowku.

We wniosku i uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W dniu 17 lipca 2014 r. zmarł Piotr T., który testamentem z dnia 18 sierpnia 2000 r. sporządzonym w formie aktu notarialnego jako swojego jedynego spadkobiercę powołał swoją siostrę Aleksandrę K. (Wnioskodawczyni).

Postanowieniem z dnia 15 czerwca 2015 r., Sąd Rejonowy stwierdził, że spadek po zmarłym Piotrze T., na podstawie ww. testamentu, nabyła w całości Wnioskodawczyni.

Zmarły Piotr T. w chwili śmierci był w związku małżeńskim z Anną T., z którego pochodzi małoletnia Ewa T..

Zmarły Piotr T. w testamencie nie wydziedziczył swojej żony Anny T. ani swojej małoletniej córki Ewy T., zatem zarówno Anna T., jak i Ewa T. są uprawnione do żądania od spadkobiercy testamentowego Piotra T. - Wnioskodawczyni zachowków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00