Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2016, sygn. IPPB1/4511-683/16-4/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-683/16-4/AM

w zakresie określenia wartości początkowej nabytej w drodze aportu nieruchomości gruntowej stanowiącej towar handlowy oraz sposobu ustalenia dochodu ze zbycia lokali będących towarem handlowym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późń. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r, poz 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 czerwca 2016 r. (data wpływu 27 czerwca 2016 r.) uzupełnione pismem, z dnia 3 października 2016 r. data wpływu 6 października 2016 r. (data nadania 3 października 2016 r.) stanowiącym odpowiedź na wezwanie z dnia 21 września 2016 r. Nr IPPB1/4511-683/16-2/AM (data nadania 21 września 2016 r., data doręczenia 26 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia wartości początkowej nabytej w drodze aportu nieruchomości gruntowej stanowiącej towar handlowy oraz sposobu ustalenia dochodu ze zbycia lokali będących towarem handlowym - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 czerwca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia wartości początkowej nabytej w drodze aportu nieruchomości gruntowej oraz sposobu ustalenia dochodu ze zbycia lokali będących towarem handlowym.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca stanie się komandytariuszem spółki komandytowej (Spółka). Spółka powstanie z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka będzie właścicielem nieruchomości gruntowej (Nieruchomość). Nieruchomość zostanie wniesiona do Spółki działającej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w drodze aportu. Spółka w przyszłości jednak w okresie nie krótszym niż 1 rok od jej nabycia na Nieruchomości wybuduje budynek lub budynki wielorodzinne wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Docelowo w budynkach tych zostaną wyodrębnione lokale mieszkalne i użytkowe, które będą systematycznie w zależności od zapotrzebowania rynkowego sprzedawane klientom. W zależności od sytuacji rynkowej część lokali może być jednak przez Spółkę tymczasowo lub stale wynajmowana. Na Nieruchomości może znajdować się także biuro sprzedaży Wnioskodawcy. Tymczasowo może być ono zlokalizowane poza budynkiem/budynkami, docelowo zaś w jednym z lokali lub w części budynku niestanowiącej wyodrębnionego lokalu lub też w zależności od sytuacji rynkowej nadal poza budynkiem/budynkami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00