Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2017, sygn. 0461-ITPP1.4512.818.2016.2.AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP1.4512.818.2016.2.AJ

Czy Spółka może korzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na podstawie § 2 pkt 38 załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (wg stanu na dzień 31 grudnia 2016 r.) oraz § 2 pkt 39 załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na dzień składania uzupełnienia do wniosku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 października 2016 r. (data wpływu do organu 27 października 2016 r.), uzupełnionym w dniu 16 stycznia 2017 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia przedmiotowego z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 października 2016 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 16 stycznia 2017 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia przedmiotowego z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Przedmiotem prowadzonej przez Spółkę działalności jest między innymi wynajem samochodów osobowych. Spółka planuje wynajmować samochody zastępcze osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. Dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych będą wystawiane imienne faktury. Płatności za ww. usługę dokonywać będzie firma ubezpieczeniowa w ramach cesji wierzytelności. Wszystkie płatności będą wpływać na konto bankowe Spółki. Wobec powyższego, z ewidencji i dokumentów bankowych jednoznacznie będzie wynikać jakich czynności dotyczy zapłata. Jeżeli chodzi o płatności, to sytuacja nie jest do końca jasna i klarowna. Otóż firmy ubezpieczeniowe nie chcą płacić tyle co na fakturach. Czyli otrzymanie w całości zapłaty może nigdy nie dojść do skutku. Dochodzenie swojego wynagrodzenia za świadczenie usługi często kończy się na drodze sądowej, wówczas płatność za wykonaną usługę rozciąga się w czasie. Spółka nie jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Chciałaby skorzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej na zasadzie punktu 38 załącznika do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00