Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.02.2017, sygn. 3063-ILPB2.4510.10.2017.1.PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. 3063-ILPB2.4510.10.2017.1.PS

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie koszów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2017 r., poz. 201) oraz § 4 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 17 stycznia 2017 r. (data wpływu 23 stycznia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie koszów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 stycznia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie koszów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

A Sp. z o.o. jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i zbytu mięsa oraz jego przetworów. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w przetwórstwie mięsa wołowego i wieprzowego. Procesy logistyczne obejmują ubój zwierząt, rozbiór, pakowanie oraz mrożenie towarów, składowanie, kompletację i wysyłkę do kontrahentów. Spółka specjalizuje się w produkcji i sprzedaży mięsa wołowego, które stanowi ok. 90% całego wolumenu produkcji. Produkty te są m.in. przedmiotem dostaw na rzecz kontrahentów krajowych, kontrahentów z terytorium Unii Europejskiej, jak również spoza terytorium Unii. W ramach prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej zawierane są różne transakcje z podmiotami powiązanymi, jak i niepowiązanymi kapitałowo. Przedmiotem wzajemnych transakcji są towary handlowe, środki trwałe, usługi transportowe, różnego rodzaju refaktury, usługi doradcze, usługi pośrednictwa, wartości niematerialne i prawne, obligacje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00