Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.03.2017, sygn. 1462-IPPB5.4510.61.2017.1.AJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1462-IPPB5.4510.61.2017.1.AJ

w zakresie stwierdzenia braku obowiązków płatnika w związku z wypłatą pożytków z papierów wartościowych otrzymanych od zagranicznych emitentów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.)Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 lutego 2017 r. (data wpływu 8 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stwierdzenia braku obowiązków płatnika w związku z wypłatą pożytków z papierów wartościowych otrzymanych od zagranicznych emitentów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stwierdzenia braku obowiązków płatnika w związku z wypłatą pożytków z papierów wartościowych otrzymanych od zagranicznych emitentów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca - I. S.A. (Wnioskodawca) jest licencjonowanym domem maklerskim działającym na podstawie zezwolenia Komisji Papierów Wartościowych Giełd (obecnie: Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)).
Wnioskodawca zamierza podjąć współpracę z Bankiem prowadzącym działalność maklerską (Bank) w zakresie m.in. produktów strukturyzowanych opartych na zagranicznych papierach wartościowych. Obecnie Bank współpracuje z domem maklerskim innym niż Wnioskodawca (Dom Maklerski) będąc agentem firmy inwestycyjnej. W ramach tej współpracy, Dom Maklerski prowadzi rachunki papierów wartościowych dla klientów Banku (Klienci). Docelowo to Wnioskodawca ma być jednak tym podmiotem, który prowadził będzie rachunki maklerskie dla Klientów Banku.

Obecnie Dom Maklerski świadczy usługi maklerskie w zakresie prowadzenia na rzecz (1) osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą, jak i nie prowadzących działalność gospodarczą oraz (2) osób prawnych - posiadających w Polsce miejsce zamieszkania i siedzibę (tzw. rezydentów) albo nie posiadających w Polsce miejsca zamieszkania / siedziby (tzw. nierezydentów) rachunków papierów wartościowych (z wyjątkiem rachunków zbiorczych) i dokonywania rozliczeń transakcji Klientów na tych papierach wartościowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00