Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.04.2017, sygn. 1061-IPTPB1.4511.130.2017.1.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1061-IPTPB1.4511.130.2017.1.AP

koszty uzyskania przychodów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) w związku z art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 lutego 2017 r. (data wpływu 20 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 lutego 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług nadzoru budowlanego. Dla celów podatkowych prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów i opodatkowany jest w formie podatku liniowego.

Wnioskodawca stałe miejsce zamieszkania ma w . Miasto to stanowi centrum życiowe Wnioskodawcy, gdzie skoncentrowane są Jego sprawy rodzinne, osobiste i majątkowe. Kontrahentami Wnioskodawcy są różne firmy, wymagające obecności Wnioskodawcy na inwestycjach zlokalizowanych w województwie , głównie w i miejscowościach ościennych. W ramach podjętej współpracy Wnioskodawca musi codzienne nadzorować prace projektowe i wykonawcze, prowadząc nadzór inwestorski nad inwestycjami. Codzienne dojazdy z miejsca zamieszkania do miejsca pracy były czasochłonne, kosztowne i wyczerpujące. W tym celu dotychczasowo Wnioskodawca wynajmował lokal mieszkalny, w którym nocował dla celów realizacji kontraktów w okresie, gdy Jego obecność w była niezbędna. Najem lokalu mieszkalnego będącego de facto tylko bazą noclegową, długofalowo jest nieekonomiczny, w związku z czym Wnioskodawca postanowił zakupić lokal mieszkalny. Zakupione mieszkanie będzie służyło wyłącznie dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej. W czasie realizacji kontraktów wykorzystywane będzie jako baza noclegowa, natomiast po zakończeniu świadczenia usług na terenie województwa będzie wynajmowane dla osób fizycznych oraz firm i będzie stanowiło dodatkowe źródło uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00