Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.04.2017, sygn. 1462-IPPB5.4510.27.2017.1.JF, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1462-IPPB5.4510.27.2017.1.JF

w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 stycznia 2017 r. (data wpływu 26 stycznia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 stycznia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

W dniu 1 grudnia 2016 r. Spółka nabyła od X Sp. z o.o. Sp.k. (dalej: Zbywca) za wynagrodzeniem nieruchomość - biurowiec pod nazwą Budynek B (dalej: Nieruchomość). Aktualnie Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, obejmującą wynajem Nieruchomości, podlegającą opodatkowaniu VAT.

Nieruchomość będąca przedmiotem transakcji obejmuje prawo własności gruntu, budynku o przeznaczeniu biurowo-usługowym oraz budowli służącym funkcjonowaniu budynku.

Ustalona przez Spółkę oraz Zbywcę cena nabycia Nieruchomości została skalkulowana w oparciu o przewidywany dochód z Nieruchomości, w szczególności z tytułu najmu, w okresie po nabyciu. Jednym z komponentów kalkulacji ceny był założony dochód z ramowej umowy najmu M (dalej: Ramowa Umowa Najmu). W związku z powyższym, w przedwstępnej umowie sprzedaży Nieruchomości Spółka i Zbywca uzgodnili, że Spółka zawrze a Zbywca zapewni, że spółka H P sp. z o.o. będąca podmiotem należącym do Grupy H (dalej: Najemca) zawrze Ramową Umowę Najmu zgodnie ze wzorem załączonym do umowy przedwstępnej, jeżeli na 3 dni robocze przed uzgodnionym dniem zawarcia umowy sprzedaży współczynnik wynajętej powierzchni Nieruchomości będzie niższy niż 100% ale wyższy niż 95%. Do zawarcia przedmiotowej Ramowej Umowy Najmu doszło w dniu 28 listopada 2016 r. Ramowa Umowa Najmu będzie obowiązywać przez okres maksymalnie 5 lat, przy czym okres jej trwania może zostać skrócony w stosunku do części powierzchni w momencie znalezienia nowego najemcy na tę część powierzchni. Najemca będzie miał prawo do korzystania z powierzchni Nieruchomości objętej Ramową Umową Najmu jak standardowy najemca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00