Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2017, sygn. IBPB-1-1.4510.15.2017.1.PB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. IBPB-1-1.4510.15.2017.1.PB

w zakresie możliwości uznania wartości pakietu medycznego w części współfinansowanej przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu w momencie jej poniesienia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U, z 2016 r., poz. 1948 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia z 4 stycznia 2017 r. (data wpływu do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Bielsku-Białej 5 stycznia 2017 r.), uzupełnione pismem z dnia 23 marca 2017 r. (data wpływu do KIS 27 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości uznania wartości pakietu medycznego w części współfinansowanej przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu w momencie jej poniesienia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 stycznia 2017 r. do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Bielsku-Białej wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości uznania wartości pakietu medycznego w części współfinansowanej przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu w momencie jej poniesienia. Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z dnia 17 marca 2017 r. wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło w dniu 27 marca 2017 r.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej także: Spółka) jest czynnym podatnikiem VAT. Przeważająca działalność gospodarcza Spółki to hurtowa i detaliczna sprzedaż towarów handlowych (głównie komputerów, telefonów, urządzeń peryferyjnych i materiałów eksploatacyjnych) oraz świadczenie usług (głównie programistycznych, telekomunikacyjnych i serwisowych). Spółka zatrudnia 55 pracowników etatowych, współpracuje też z osobami samozatrudnionymi (prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą) oraz kupuje usługi programistyczne od A Sp. z o.o., która ma w Spółce 100% udziałów. Spółka ta nie zatrudnia pracowników etatowych, współpracuje z osobami samozatrudnionymi (prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą), zaś usługi świadczy tylko na rzecz Wnioskodawcy. Spółka postanowiła umożliwić swoim pracownikom i osobom współpracującym dobrowolne przystąpienie do grupowego ubezpieczenia zdrowotnego opieka medyczna. W ramach tego ubezpieczenia osoby ubezpieczone otrzymają tzw. pakiet medyczny, na podstawie którego będą miały możliwość skorzystania z profilaktycznej opieki zdrowotnej w wyznaczonych przez ubezpieczyciela placówkach medycznych. W tym celu została zawarta polisa z ubezpieczycielem, w której Spółka występuje jako podmiot ubezpieczający. Ubezpieczonymi będą pracownicy, samozatrudnione osoby współpracujące z Wnioskodawcą oraz samozatrudnione osoby współpracujące z A Sp. z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00