Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.06.2017, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.36.2017.1.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.36.2017.1.JG

w zakresie braku zastosowania art. 15d do wydatków z tytułu zapłaty za towary zakupione u kontrahentów Spółki z krajów Bliskiego Wschodu z wykorzystaniem instytucji przekazu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 kwietnia 2017 r. (data wpływu 20 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku zastosowania art. 15d do wydatków z tytułu zapłaty za towary zakupione u kontrahentów Spółki z krajów Bliskiego Wschodu z wykorzystaniem instytucji przekazu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku zastosowania art. 15d do wydatków z tytułu zapłaty za towary zakupione u kontrahentów Spółki z krajów Bliskiego Wschodu z wykorzystaniem instytucji przekazu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) zajmuje się m.in. importem i sprzedażą na terenie Polski towarów pochodzących głównie z krajów Bliskiego Wschodu, w tym z Iranu.

Spółka nabywa wspomniane towary m.in. od innej spółki kapitałowej z siedzibą w Iranie (dalej: Spółka z Iranu), która jest podmiotem powiązanym z Wnioskodawcą - obaj udziałowcy Spółki będący także członkami jej zarządu są jednocześnie udziałowcami Spółki z Iranu.

Zasadniczo, bezgotówkowe transfery środków pieniężnych na rzecz podmiotów z krajów Bliskiego Wschodu, w tym podmiotów z siedzibą w Iranie, wiążą się z ponoszeniem dodatkowych kosztów, na które składają się głównie (i) niekorzystny kurs wymiany waluty stosowany przez banki i inne instytucje finansowe oraz (ii) wysokie prowizje bankowe lub opłaty związane z transferami środków pieniężnych na rzecz podmiotów z siedzibą w tym regionie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00