Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.05.2017, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.2.2017.2.JC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.2.2017.2.JC

Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2017 r. (data wpływu 1 marca 2017 r.), uzupełnionym w dniu 29 maja 2017 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 29 maja 2017 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką kapitałową będącą czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Podstawowy przedmiot działalności Wnioskodawcy stanowi produkcja i sprzedaż z montażem przeciwpożarowych drzwi i ścianek profilowych, przeciwpożarowych bram i kurtyn oraz oddzieleń bez odporności ogniowej. Sprzedaż prowadzona przez Wnioskodawcę nie jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ustawy o VAT.

W ramach swojej działalności, Wnioskodawca podpisuje z klientami dwa rodzaje umów na świadczenie usług budowlano-montażowych.

Pierwszy rodzaj umów dotyczy dużych realizacji, w ramach których Spółka realizuje kompleksową usługę dostawy z montażem, na którą składają się m.in. doradztwo budowlane, zaprojektowanie drzwi, dostawa i montaż, a więc wszystkie czynności prowadzące do zainstalowania drzwi w obiekcie. Spółka traktuje tę usługę jako jedno kompleksowe świadczenie. Wyżej wymienione czynności mieszczą się w grupowaniach PKWiU wskazanych w załączniku nr 14.

Drugi rodzaj umów to mniejsze zlecenia (dalej: Zlecenia), w ramach których Spółka dostarcza drzwi, przeciwpożarowe bramy, kurtyny oraz ścianki profilowe i zapewnia ich montaż, przy czym zlecającym jest zarówno inwestor, jak i generalny wykonawca. Zlecający oczekuje zamontowania drzwi o określonych wymiarach i specyfikacjach technicznych. Zlecającymi są podmioty zarejestrowane jako czynni podatnicy VAT. Często klientami Spółki są podmioty działające jako generalni wykonawcy lub podwykonawcy robót budowlanych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00