Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2017, sygn. 0111-KDIB4.4014.255.2017.1.MD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Czy zbycie lub zmiana przeznaczenia części gruntów rolnych, w sytuacji opisanej w zdarzeniu przyszłym, spowoduje konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu dokonanego w 2016 r. nabycia, a jeżeli tak, to jaka będzie wysokość podatku od czynności cywilnoprawnych, do zapłaty której zobowiązany będzie Wnioskodawca?

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 16 sierpnia 2017 r. (data wpływu 29 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zachowania prawa do zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 sierpnia 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zachowania prawa do zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca nabył w 2016 r. grunty rolne stanowiące gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym. Powierzchnia gospodarstwa rolnego jest nie mniejsza niż 11 ha i nie większa niż 300 ha, a przy nabyciu Wnioskodawca miał zamiar prowadzenia tego gospodarstwa przez okres co najmniej 5 lat od daty nabycia. W powyższych okolicznościach, Wnioskodawca skorzystał przy nabywaniu przedmiotowych gruntów rolnych ze zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych w oparciu o art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Wnioskodawca otrzymał w związku z ww. zwolnieniem od podatku stosowne zaświadczenie o pomocy de minimis, wskazujące na wysokość udzielonej pomocy. Obecnie Wnioskodawca faktycznie prowadzi gospodarstwo rolne na gruntach nabytych w 2016 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00