Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2017, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.213.2017.1.BJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.213.2017.1.BJ

w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty brutto wydatków z tytułu rat leasingowych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 30 sierpnia 2017 r. (data wpływu 5 września 2017 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty brutto wydatków z tytułu rat leasingowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty brutto wydatków z tytułu rat leasingowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca spółka kapitałowa, planuje rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług medycznych w zakresie ochrony zdrowia. Usługi te korzystać będą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług (podatek VAT). Wnioskodawca planuje, że działalność jego, prowadzona będzie w oparciu o budynek szpitalny (Szpital) będący obecnie własnością innego podmiotu (Spółka). Szpital będzie udostępniony Wnioskodawcy za wynagrodzeniem. Planowane jest zawarcie umowy leasingu operacyjnego w rozumieniu ustawy CIT (Umowa leasingu). W związku z tym Wnioskodawca ponosił będzie miesięczne opłaty (raty leasingowe) na rzecz Spółki.

Istotne elementy opisu zdarzenia przyszłego zawarto również we własnym stanowisku Wnioskodawcy w sprawie, gdzie wskazano m.in., że w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie świadczył usługi w zakresie ochrony zdrowia. Prowadzona przez niego działalność będzie, zatem co do zasady, na mocy art. 43 ust. 1 pkt 18-19a ustawy VAT, zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT. Dodatkowo, ponieważ zawarcie Umowy Leasingu wiązało się będzie z prowadzeniem przez Wnioskodawcę działalności zwolnionej, nie będzie on uprawniony do odliczenia podatku VAT naliczonego na fakturach otrzymywanych w związku z leasingiem Szpitala.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00