Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2017, sygn. 1462-IPPB5.4510.1069.2016.1.AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB5.4510.1069.2016.1.AJ

W zakresie zwolnienia z opodatkowania w Polsce dochodów (z dywidend i odsetek) holenderskiego funduszu emerytalnego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 grudnia 2016 r. (data wpływu 14 grudnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania w Polsce dochodów (z dywidend i odsetek) holenderskiego funduszu emerytalnego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 grudnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania w Polsce dochodów (z dywidend i odsetek) holenderskiego funduszu emerytalnego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest holenderskim funduszem emerytalnym, działającym w formie tzw. Algemeen Pensioenfonds (dalej: APF, Wnioskodawca lub Fundusz) tj. w formie funduszu wzajemnego inwestowania.

Ogólna charakterystyka prawna APF

Zgodnie z prawem holenderskim, APF jest pojedynczym funduszem emerytalnym, obsługującym jeden lub kilka grupowych programów emerytalnych, tworzących jedną lub kilka wydzielonych grup (dalej: Grupowe Programy Emerytalnych). Każdy z Grupowych Programów Emerytalnych musi posiadać ściśle wyodrębnione aktywa. Jakiekolwiek transfery aktywów pomiędzy Grupowymi Programami Emerytalnymi nie są możliwe.

APF, obsługująca Grupowe Programy Emerytalne, stanowi podmiot posiadający osobowość prawną, inaczej niż ma to miejsce w przypadku samych Grupowych Programów Emerytalnych, które nie są uznawane za osobę prawną oraz nie posiadają przymiotu zdolności do czynności prawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00