Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2017, sygn. 1462-IPPB1.4511.1133.2016.1.ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB1.4511.1133.2016.1.ES

W zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r, poz 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 listopada 2016 r. (data wpływu 25 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 listopada 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Firma prowadzi działalność gospodarczą w zakresie hurtowej sprzedaży surowców do produkcji suplementów diety. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej firma nabywa głównie towary z krajów unii europejskiej oraz z krajów spoza UE a następnie sprzedaje je na rzecz klientów z Polski.

Wnioskodawca, otrzymał zamówienie od klienta z Polski na zakup towaru tj. 750 kg nienapromieniowanego zielonego jęczmienia (GREEN BARLEY GRASS PE 25:1). Wnioskodawca zamówił taki towar u dostawcy z Chin, a następnie dostawca z Chin wysłał zamówiony towar do Wnioskodawcy, wraz z certyfikatem potwierdzającym o nienapromieniowaniu towaru. Po otrzymaniu towaru Wnioskodawca dokonał sprzedaży towaru na rzecz klienta z Polski. Klient, który zakupił dany towar od Wnioskodawcy, przekazał połowę produktu tj. 375 kg do produkcji ekstraktu młody jęczmień i w tym samym czasie przekazał próbkę do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia, czy oby na pewno dany towar nie jest napromieniowany. Niestety badania laboratoryjne wykazały, że dany towar jest jednak napromieniowany co spowodowało zatrzymaniem produkcji u klienta oraz powstaniem strat na linii produkcyjnej. Wskutek zaistniałej sytuacji klient zażądał odszkodowania od Wnioskodawcy, które objęło koszty surowców użytych do przygotowania mieszanki do kapsułkowania produktu gotowego, koszty badań związanych z wytworzeniem produktu młody jęczmień oraz koszty utylizacji danego produktu, łącznie w wysokości 83.362,36 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00