Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.01.2018, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.141.2017.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.141.2017.1.JS

obowiązek podatkowy w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz podstawa tego opodatkowania

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2017 r. (data wpływu 21 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia daty powstania obowiązku podatkowego w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz podstawy tego opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia daty powstania obowiązku podatkowego w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz podstawy tego opodatkowania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (zarejestrowany podatnik VAT-UE) nabywa towary od kontrahenta amerykańskiego (nie zarejestrowanego jako podatnik VAT na terenie UE). Do nabycia towarów dochodzi w Holandii, gdzie towary te są objęte procedurą składu celnego (stanowią one własność firmy amerykańskiej). Kontrahent amerykański wystawia fakturę sprzedaży w walucie USD. Faktura zostaje wystawiona na zasadach incoterms FCA.

Odprawy celnej na obszarze Holandii w imieniu Wnioskodawcy dokonuje jego przedstawiciel fiskalny (firma holenderska zarejestrowany podatnik VAT-UE) - towary obejmowane są procedurą dopuszczenia do obrotu, należności celne w imieniu Wnioskodawcy pokrywa przedstawiciel fiskalny. Przedstawiciel fiskalny organizuje transport towarów do Polski. Za wykonane usługi transportowe oraz za poniesione należności celne przedstawiciel fiskalny wystawia fakturę z adnotacją odwrotne obciążenie (na jednym dokumencie umieszczono zarówno cło jak i transport).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00