Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.02.2018, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.27.2018.1.AA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 listopada 2017 r. (data wpływu 12 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Podatnik prowadzi działalność w wolnych zawodach, polegających na świadczeniu usług w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego - w warunkach określonych w części VIII tabeli, załącznika 3 do ustawy (lekarz stomatolog), opodatkowany na zasadzie karty podatkowej najwyższą stawką (pow. 96 godzin). Podatnik chce skorzystać z czasowego zatrudnienia pracownika na czas nieobecności dotychczasowego pracownika (na zastępstwo) trwającego co najmniej dziesięć dni (urlop macierzyński i zwolnienie lekarskie z tytułu zagrożonej ciąży trwające powyżej 10 dni) zgodnie z art. 36 pkt 2, pracownik ten będzie świadczył prace asystentki stomatologicznej.

Usługi te wyczerpują zakres definicji usług specjalistycznych z art. 25 ust. 3 ustawy, gdyż czynności i prace, które wykonywać będzie ta osoba są inne niż zakres prac lekarza stomatologa i są niezbędne do kompletnego wykonania usługi stomatologicznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00