Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.03.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.73.2018.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.73.2018.1.RR

W związku z tym, zespół składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązania, za pomocą którego Wnioskodawca realizuje działalność w zakresie wynajmu i zarządzania Nieruchomością, a który mógłby stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące tę działalność, spełniające kryteria organizacyjnego i finansowego wyodrębnienia w istniejącym przedsiębiorstwie - będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów. Tym samym stwierdzić należy, że transakcja przeniesienia zespołu składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, za pomocą którego Wnioskodawca realizuje działalność w zakresie wynajmu i zarządzania Nieruchomością będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 31 stycznia 2018 r. (data wpływu 7 lutego 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Wnioskodawca) posiada miejsce zamieszkania dla celów podatkowych na terytorium Polski i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca wraz z małżonką pozostaje w małżeńskiej wspólności majątkowej i nie zawierał majątkowych umów małżeńskich. Wnioskodawca prowadzi indywidualną działalność gospodarczą i jest z tego tytułu podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę indywidualnej działalności gospodarczej zajmuje się on m.in. wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00