Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2018, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.60.2018.1.JM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.60.2018.1.JM

w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 stycznia 2018 r. (data wpływu 31 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest polskim obywatelem oraz rezydentem podatkowym. Wnioskodawca posiada w Polsce nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem. Z tytułu najmu prywatnego tych nieruchomości Wnioskodawca jest podatnikiem VAT oraz opłaca zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych.

Od stycznia 2018 r. Wnioskodawca uzyskuje dochody z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony (Employment contract) w firmie z siedzibą w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), zawartej zgodnie z prawem pracy tam obowiązującym. Miejscem świadczenia pracy jest Dubaj, a także na służbowe polecenie pracodawcy inne kraje regionu zatoki perskiej. Wynagrodzenie za pracę jest wypłacane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez pracodawcę z siedzibą w Dubaju. Wnioskodawca posiada wizę pracowniczą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (tzw. Residence Visa) ważną do 2021 roku. Zgodnie z Umową między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu sporządzonej w Abu Zabi w dniu 31 stycznia 1993 r. z uwzględnieniem Protokołu zmieniającego tę Umowę z dnia 11 grudnia 2013 r. dochody te mogą podlegać opodatkowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aczkolwiek na podstawie lokalnego prawa obowiązującego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dochody te de facto nie będą podlegały tam opodatkowaniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00