Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2018, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.94.2018.1.OA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.94.2018.1.OA

Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 lutego 2018 r. (data wpływu 9 lutego 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji sprzedaży nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji sprzedaży nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Podatnik prowadzi jako czynny podatnik VAT działalność pogrzebową według klasyfikacji PKD 96.03.Z Pogrzeby i działalność pokrewna. Działalność tę prowadzi indywidualnie oraz jako wspólnik w ramach spółki cywilnej.

W 2006 roku Wnioskodawca nabył (prywatnie, jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej) prawo użytkowania wieczystego gruntu niezabudowanego, które na podstawie aktu notarialnego wniósł w maju 2006 roku jako wkład niepieniężny do prowadzonej wraz z wspólniczką spółki cywilnej (wówczas czynnego podatnika VAT).

Na ww. gruncie wspólnicy wybudowali budynek niemieszkalny, który planowali wykorzystać w prowadzonej działalności pogrzebowej. Budynek do dnia dzisiejszego nie został oddany do użytku. Od wydatków związanych z poczynioną inwestycją spółka odliczyła VAT naliczony.

We wrześniu 2014 roku spółka cywilna uległa rozwiązaniu. Na dzień jej zamknięcia sporządzono spis z natury, w którym wykazano przedmiotową nieruchomość jako inwestycję w toku. Podatek należny został zapłacony przez wspólnika (wspólniczka nie miała udziału w spłacie należnego podatku).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00