Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.221.2018.1.WM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Ustalenie rozmiaru produkcji w działalności rolniczej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 kwietnia 2018 r. (data wpływu 11 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność rolniczą polegającą na hodowli drobiu oraz produkcji jaj. Przedmiotowa działalność spełnia kryteria sklasyfikowania jej jako działy specjalne produkcji rolnej". Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Dochód i należny podatek dochodowy z działów specjalnych produkcji rolnej Wnioskodawca rozlicza na podstawie norm szacunkowych.

Pierwszym etapem odchowu jest zakup jednodniowych kurcząt (stada reprodukcyjnego) od firm zewnętrznych. Wnioskodawca każdorazowo składa zamówienie na określoną ilość piskląt kur (jednorazowo zamawianych jest kilkanaście tysięcy piskląt kur).

Na etapie załadunku dostawca (firma zewnętrzna) do ilości zamówionych przez Wnioskodawcę kur dodaje tzw. bonifikatę w postaci 4% piskląt kur oraz pakiet kogucików, tj. jeśli Wnioskodawca zamawia jednorazowo np. 18.000 kurcząt, to towar wydany przez dostawcę na etapie załadunku liczy 18.720 piskląt kur oraz 2.340 piskląt kogutów.

Z uwagi na fakt, iż towarem są młode, żywe zwierzęta dostawca zakłada, że 4% bonifikata pozwoli finalnie dostarczyć Wnioskodawcy zamówioną ilość drobiu. Bonifikata przeznaczona jest bowiem na upadki z transportu oraz na upadki i brakowanie stada w pierwszym, najtrudniejszym tygodniu życia piskląt. Koguty są natomiast niezbędne do otrzymania finalnego produktu, czyli jaj wylęgowych brojlera. Załadowywanie stada piskląt o większej liczebności jest praktyką powszechnie przyjętą przez firmy będące producentami jednodniowych piskląt. Tego typu procedura wiąże się z upadkami piskląt w czasie transportu i jest niezbędna do zapewnienia hodowcy drobiu utrzymania planowanej liczebności stada oraz nieśności, mającej znaczenie przy produkcji jaj.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00