Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2018, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.196.2018.1.AA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.196.2018.1.AA
Obowiązki płatnika 50% koszty uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 kwietnia 2018 r. (data wpływu 19 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca, Spółka A (dalej: Spółka) jest częścią Grupy A (dalej: Grupa) zajmującej się dostarczaniem specjalistycznych rozwiązań informatycznych dla przemysłu. Głównym polem działalności Spółki są systemy informatyczne przeznaczone do optymalizacji i zarządzania procesami logistycznymi. Spółka opracowała, rozwija i dostarcza platformę logistyczną VV, stanowiącą podstawę budowy indywidualnych rozwiązań logistycznych dla klientów firmy, do których należą m.in. (). W ramach swoich kompetencji w globalnej strukturze Grupy, pracownicy Spółki współuczestniczą w rozwoju platformy VV i tworzeniu specyficznych procesów logistycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów, działających w różnych branżach przemysłu, np. automotive, logistyka.
Praca koordynowana jest w Spółce w oparciu o wprowadzone w Spółce nowoczesne metodyki pracy, jak np. S, K. Spółka ma przyjęty określony schemat postępowania, według którego planuje, buduje i kontroluje proces rozwoju oprogramowania. Zgodnie przyjętymi metodami pracy, projekty prowadzone są w sposób iteracyjny, przyrostowy, pozwalający na bieżące weryfikowanie wyników kolejnych etapów prac i bieżące wprowadzanie poprawek. Ma to doprowadzić do szybkiego wytworzenia wysokiej jakości oprogramowania. Istotnym elementem tak prowadzonego procesu pracy nad programem jest bieżące zapewnianie jakości opracowywanego oprogramowania przez dedykowane osoby, które w taki sposób wpływają na działania zespołów projektowych (których są częścią), aby już w trakcie tworzenia oprogramowania, na wczesnym etapie realizacji projektów, zespół mógł wykrywać i poprawiać ewentualne błędy oprogramowania, czy też zagrożenia związane z bezpieczeństwem oprogramowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right