Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2018, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.201.2018.1.GF, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.201.2018.1.GF

Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej zgodnie z art. 16j ust. 1 pkt 4.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11 maja 2018 r. (data wpływu 11 maja 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 11 maja 2018 r. (data nadania 11 maja 2018 r., data wpływu 18 maja 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej zgodnie z art. 16j ust. 1 pkt 4 jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej zgodnie z art. 16j ust. 1 pkt 4.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Polski (dalej: Wnioskodawca lub Spółka). Spółka jest polskim rezydentem podatkowym i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od wszystkich osiąganych przez siebie dochodów. Spółka nabędzie nieruchomość gruntową z wybudowanym na niej przed 1945 r. budynkiem, który stanowi budynek usługowo-biurowy (dalej: Budynek). Obecny właściciel Budynku dokonuje generalnego remontu Budynku. Budynek był czasowo wyłączony z użytkowania z uwagi na zły stan techniczny, następnie wydana została decyzja zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę dla inwestycji polegającej na remoncie Budynku. Prace wykonywane w Budynku mają charakter prac modernizacyjno-remontowo-adaptacyjnych o szerokim zakresie. Obejmują one m.in. wymianę klatek schodowych, stropów, instalacji, stolarki okiennej. Po zakończeniu prac remontowych, obecny właściciel Budynku uzyska pozwolenie na użytkowanie Budynku po remoncie. Obecny właściciel Budynku zawrze również umowę najmu części lub całości powierzchni tego Budynku (przeprowadzona zostanie komercjalizacja Budynku). Budynek w momencie jego nabycia przez Spółkę będzie zatem nadawał się do użytkowania i będzie już częściowo lub w całości wynajmowany. Po zakupie Budynku, Spółka planuje po raz pierwszy wprowadzić Budynek do ewidencji środków trwałych Spółki. Zgodnie z Klasyfikacją Środków Trwałych, Spółka zakwalifikuje Budynek jako budynek niemieszkalny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00