Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2018, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.120.2018.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.120.2018.1.MC

Amortyzacja leasingowanych wózków widłowych i odrębnie ba-terii do nich

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 kwietnia 2018 r. (data wpływu 20 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • możliwości amortyzacji leasingowanych Wózków Widłowych oraz odrębnie nabytych baterii jest prawidłowe,
  • możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych od Baterii (w przypadku odrębnego nabycia) zgodnie z art. 16h-16m a w przypadku gdy wartość początkowa jednej Baterii nie przekroczy 10 000 PLN do jednorazowej amortyzacji w miesiącu oddania do używania tego środka trwałego albo w miesiącu następnym, albo zgodnie z art. 16d ust. 1 ustawy o CIT Spółka będzie uprawniona do ujęcia wartości baterii w kosztach uzyskania przychodu w miesiącu oddania do użytkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości amortyzacji Wózków Widłowych i Baterii do nich.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka sp. z o.o. (dalej: Spółka) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży, serwisu i wynajmu wózków widłowych marki L.W planowanym modelu biznesowym Spółka zamiera nabywać elektryczne wózki widłowe bez baterii (akumulatora) na wyposażeniu. Spółka planuje sprzedawać wcześniej zakupione wózki widłowe bez baterii do firmy leasingowej, a następnie leasingować je w leasingu zwrotnym w ramach leasingu finansowego od leasingodawcy, oraz ujmować związane z taką transakcją wydatki zgodnie z art. 17f ustawy o CIT. Dodatkowo, Spółka zamierza osobno nabywać lub wynajmować baterie litowo-jonowe lub innego rodzaju baterie, będące dalej na wyposażeniu wózków widłowych. Następnie, Spółka będzie wyposażać leasingowany wózek widłowy baterię i oferować swoim klientom wynajem krótko- lub długoterminowy wózków widłowych wyposażonych w baterie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00