Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.06.2018, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.299.2018.1.MD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.299.2018.1.MD

Ustalenie wartości początkowej środka trwałego (wartość ustalona na podstawie wyceny dokonanej przez podatnika)

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 maja 2018 r. (data wpływu 16 maja 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 maja 2018 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej i jest właścicielem nieruchomości gruntowej (dalej jako: Nieruchomość). Nieruchomość jest zabudowana budynkiem mieszkalnym składającym się z suteryn, parteru, I i II piętra, strychu oraz oficyn. Uprzednim właścicielem Nieruchomości była matka Wnioskodawcy, która zmarła w dniu 7 sierpnia 1989 r. Nabycie spadku nastąpiło w dniu 7 sierpnia 1989 r., co zostało stwierdzone postanowieniem Sądu Rejonowego Wydział I Cywilny. Wnioskodawca na podstawie decyzji Urzędu Skarbowego z dnia 29 grudnia 1989 r. w sprawie ustalenia wymiaru podatku od spadków i darowizn dokonał zapłaty podatku od spadku w kwocie 2 205 880 zł. Od momentu nabycia Nieruchomości Wnioskodawca stopniowo przeprowadzał prace remontowe, modernizacyjne i adaptacyjne Nieruchomości, która była w złym stanie technicznym. W ramach tych prac przeprowadzony został generalny remont Nieruchomości obejmujący m.in.: wymianę pokrycia dachowego, remont części kominów, wymianę okien na plastikowe, wymianę stolarki drzwiowej na drewnianą w całym budynku, wymianę pionu elektrycznego, wymianę pionu wodnego, wymianę pionu wentylacyjnego, zmianę ogrzewania w budynku na elektryczne wraz z wyburzaniem pieców kaflowych, przeniesienie liczników elektrycznych poza mieszkania, remont balkonów w budynku, generalny remont mieszkań wraz z wymianą całej elektryki, rur wodnych i kanalizacji, tynkowaniem, gładziami, łazienkami, podłogami, itp., doprowadzenie sieci internetowej i rozprowadzenie po budynku, wymianę rynien w budynku, remont barierek wewnątrz budynku, wykonanie zabezpieczenia przed gołębiami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00