Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.06.2018, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.293.2018.1.JG1, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.293.2018.1.JG1

obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania podwyższonych 50% kosztów uzyskania przychodów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 maja 2018 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z możliwością zastosowania podwyższonych 50% kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z możliwością zastosowania podwyższonych 50% kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę. W przypadku części pracowników zakres ich obowiązków obejmuje prace o charakterze twórczym (tworzenie utworów) polegające na następujących czynnościach: 1) projektowanie aplikacji i systemów bazodanowych oraz wszelkich innych rozwiązań programistycznych (projektowanie programów komputerowych), 2) programowanie, tj. wykonywanie programów komputerowych. Strony ustaliły w umowie o pracę, że zgodnie z art. 12 i 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.) dalej zwaną ustawa prawo autorskie oraz postanowieniami umowy pracodawca przejmie za wynagrodzeniem autorskie prawa majątkowe do utworów stworzonych przez pracownika w ramach stosunku pracy. Przejęcie praw następuje na ostatni dzień miesiąca. Przekazanie na koniec miesiąca jest potwierdzone przez strony sprawozdaniem przekazania utworów za dany miesiąc co stanowi obowiązek wynikający z umowy o pracę. Wynagrodzenie dla pracownika z tytułu przekazania autorskich praw majątkowych za każdy miesiąc przysługuje pracownikowi niezależnie od ilości wykonanych utworów oraz stopnia ich ukończenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00