Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.07.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.350.2018.1.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.350.2018.1.KT

Zwolnienie od podatku importu towarów (próbek) przeznaczonych do badań.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 maja 2018 r., przekazanym zgodnie z właściwością przez Urząd Celno-Skarbowy (data wpływu 7 czerwca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu towarów przeznaczonych do badań - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 czerwca 2018 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku importu towarów przeznaczonych do badań.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zwraca się z prośbą o udzielenie interpretacji indywidualnej dotyczącej zwolnienia z opłat z podatku od towarów i usług. Prośba o interpretację dotyczy przewozu z Ukrainy do polskiego laboratorium Spółki niżej wymienionych próbek:

  1. chemicznie ustabilizowanych próbek gleby przeznaczonych i gotowych do badań pod kątem zawartości mikro i makroelementów oraz pestycydów;
  2. prób zbóż (pszenicy, żyta, rzepaku, kukurydzy, soi, pszenżyta, jęczmienia) przeznaczonych do badań jakościowych.

Wnioskodawca jest laboratorium posiadającym certyfikat akredytacji laboratorium badawczego nr nadany przez X. Laboratorium wykonuje badania w żywności, w częściach roślin, w wodzie i w glebie.

W bieżącym roku laboratorium otwiera filię na Ukrainie w celu pozyskiwania do badań prób zbóż i gleby od ukraińskich dostawców. Pozyskane próby gleby otrzymają przygotowanie do badań w specjalnie przygotowanych do tego warunkach laboratoryjnych na terenie Ukrainy. Stabilizacja próbek będzie gwarantowała usunięcie niebezpieczeństw chemicznych i biologicznych z przewożonych próbek będącym niezbędnym elementem uzyskania zezwolenia na przewóz próbek przez granicę. Dodatkowo w przypadku roztworów mikro i makro elementów wysączonych z gleby nie wykazują możliwości przeniesienia organizmów kwarantannowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00