Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2018, sygn. 0112-KDIL4.4012.359.2018.1.NK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.359.2018.1.NK

Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 lipca 2018 r. (data wpływu 9 lipca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ().

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawcą w przedmiotowej sprawie jest Ochotnicza Straż Pożarna, która nie jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług, nie prowadzi również działalności gospodarczej.

Ochotnicza Straż Pożarna realizuje zadanie pn. (). Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków unijnych w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego Organizacja imprez specyficznych LGD ().

Przedmiotem zadania jest organizacja imprezy społeczno-kulturalnej przywołującej pamięć o XVIII-wiecznej lokalnej historii i świętości epoki () związanej w szczególności z rozwojem przemysłu hutniczego. Dni kultury organizowane są w kompleksie zabytkowej XVIII-wiecznej () w sąsiedztwie strefy szczególnej ochrony konserwatorskiej wioski, w której obrębie znajduje się parafialny ogród botaniczny oraz neorenesansowy Kościół z początku XX wieku. Program zadania obejmuje m.in.: uroczyste otwarcie (), koncert pt. (), możliwość zwiedzania stałej wystawy regionalnej sali muzealnej kompleksu zabytkowej (), grę terenową pt. () w towarzystwie przewodników w replikach mundurów pruskich, pokaz rekonstrukcji historycznej oraz występ kabaretu humorystycznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00