Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.375.2018.1.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.375.2018.1.JŻ

Określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2018 r. (data wpływu 18 czerwca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 czerwca 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka (Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową z siedzibą w Hiszpanii należącą do grupy (Grupa), zarejestrowaną tam na potrzeby podatku od wartości dodanej. Spółka prowadzi działalność w sektorze produkcji oraz dystrybucji maszyn służących do przeładunku drogowego (żurawi).

Spółka rozważa wprowadzenie nowego modelu biznesowego zakładającego, że jeden z etapów produkcji maszyn będzie odbywał się na terytorium Polski. W szczególności, Spółka zamierza powierzyć podmiotowi z siedzibą w Polsce, zidentyfikowanemu dla celów VAT w Polsce (dalej: Usługodawca) świadczenie na rzecz Spółki usług niezbędnych w procesie produkcji przedmiotowych maszyn.

Zgodnie z nowym modelem biznesowym Spółka będzie nabywać elementy i komponenty niezbędne do produkcji przedmiotowych maszyn od dostawców z poszczególnych krajów Unii Europejskiej oraz dostawców z siedzibą na terytorium Polski. Przedmiotowe komponenty będą transportowane bezpośrednio od dostawców Spółki (z terytorium innych krajów Unii Europejskiej oraz z Polski) do Usługodawcy na terytorium Polski, w celu wykonania na nich usług. Następnie, po zakończeniu usług świadczonych przez Usługodawcę na powierzonych komponentach, towary te będą przemieszczane przez Spółkę na terytorium Hiszpanii, gdzie będą poddawane dalszym procesom produkcyjnym, zaś po zakończeniu prac produkcyjnych gotowe urządzenia i maszyny będą przez Spółkę wykorzystywane do działalności gospodarczej (w szczególności będą przedmiotem dostaw na rzecz kontrahentów Spółki). Z tytułu przedmiotowych transakcji powstanie dla Spółki obowiązek rejestracji dla celów VAT w Polsce. Mając to na uwadze, Spółka zamierza dokonać rejestracji na potrzeby rozliczania VAT w Polsce i podjęła stosowne kroki w tym zakresie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00