Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.10.2018, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.376.2018.1.GM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.376.2018.1.GM

Opodatkowanie wycieczki dla pracowników, emerytów i ich rodzin, integracja, dofinansowane z ZFŚŚ nie stanowi przychodu, a na płatniku nie ciąży obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2018 r. (data wpływu 27 września 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca dalej zwana Spółką, organizuje swoim pracownikom, emerytom i ich rodzinom wycieczki dofinansowywane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Wysokość dofinansowania zależna jest od tego, w jakiej kategorii dochodowej znajduje się pracownik. Pracodawca ogłasza program wycieczki i termin, a także atrakcje turystyczne lub dodatkowe zajęcia, z których można będzie skorzystać w trakcie wyjazdu. Ogłasza także liczbę miejsc, jaką przewidziano na wycieczkę. Pracownicy (oraz byli pracownicy) zgłaszają chęć udziału w wycieczce na zasadzie dobrowolności, a o zapisie decyduje jedynie kolejność zgłoszeń.

Wycieczki, realizowane są zgodnie z przepisami Ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, w ramach działalności sportowo-rekreacyjnej; mają charakter integracyjny, dzięki czemu korzystnie wpływają na relacje między pracownikami, co w efekcie skutkuje poprawą wyników i jakości pracy pracowników.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00