Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2018, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.201.2018.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.201.2018.1.MK

Określenie statusu glikolu propylenowego i gliceryny jako wyrobów akcyzowych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 29 sierpnia 2018 r. (data wpływu 4 września 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie określenia statusu glikolu propylenowego i gliceryny jako wyrobów akcyzowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 września 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie określenia statusu glikolu propylenowego i gliceryny jako wyrobów akcyzowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w dystrybucji surowców chemicznych. Spółka dostarcza swoje produkty do szerokiego grona odbiorców, m.in. producentów artykułów spożywczych, farmaceutycznych, kosmetycznych, budowlanych, chemicznych, paliw, którzy w toku działalności wykorzystują różnego rodzaju surowce chemiczne.

Wśród surowców chemicznych, które Spółka dostarcza swoim kontrahentom są m.in. glikol propylenowy oraz gliceryna, różnych jakości, w tym farmaceutycznej (dalej: surowce lub glikol i gliceryna), nie zawierające dodatków, w tym nikotyny lub dodatków zapachowych. Ze względu na szerokie grono odbiorców Spółka nie określa przeznaczenia tych surowców. Glikol i gliceryna znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu m.in. w branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej, żywienia zwierząt i wielu branżach technicznych. Są również surowcami wykorzystywanymi przy przetwórstwie tytoniu oraz służącymi do wytwarzania płynu do e-papierosów. Spółka nie produkuje glikolu i gliceryny, lecz nabywa te surowce od swoich kontrahentów, a następnie konfekcjonuje je i dystrybuuje do odbiorców. Surowce te nabywane są jako towar nieakcyzowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00