Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.11.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.536.2018.1.AKO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.536.2018.1.AKO

Zastosowanie zwolnienia od podatku do usługi świadczonej na rzecz Funduszu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r. poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2018 r. (data wpływu 27 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku Usługi świadczonej na rzecz Funduszu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku Usługi świadczonej na rzecz Funduszu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

  1. Uwaga wstępna wcześniejsza interpretacja

Na wstępie Wnioskodawca informuje, że Spółka ponownie zwraca się o udzielenie interpretacji dotyczącej opodatkowania jej usług. Poprzednio organ wydał interpretację z 11 maja 2018 r. nr 0114-KDIP4.4012.168.2018.1.EK, w której uznał za nieprawidłowe stanowisko Spółki, iż jej usługi kompleksowego zarządzania wierzytelnościami pożyczkowymi korzystają ze zwolnienia od podatku. W uzasadnieniu interpretacji wskazał m.in.:

Czynności te również bezpośrednio nie zmieniają sytuacji prawnej lub finansowej pożyczek, jak również z przedstawionych okoliczności sprawy nie wynika, aby Wnioskodawca świadcząc ww. usługi, przyjmował odpowiedzialność za zarządzanie pożyczkami. Wobec tego, po analizie tego stanowiska organu oraz ponownej analizie umów zawartych przez Spółkę pod kątem tej interpretacji Wnioskodawca uznał, że w pierwszym wniosku nie przedstawił w sposób pełny wszystkich istotnych elementów stanu faktycznego. Spółka ocenia, że miało to wpływ na zajęte przez organ stanowisko. Dlatego Spółka ponownie występuje z wnioskiem o interpretację, przedstawiając zmodyfikowany (uzupełniony) opis stanu faktycznego i adekwatne do tej modyfikacji uzasadnienie stanowiska Wnioskodawcy do postawionego pytania. Wnioskodawca podkreśla także, że od daty złożenia pierwotnego wniosku umowy dotyczące usług objętych wnioskiem o interpretację nie zostały zmienione. Zatem niniejszy wniosek dotyczy tych samych usług, tyle że opis stanu faktycznego zostanie uzupełniony o elementy nie wskazane w pierwszym wniosku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00