Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2018, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.411.2018.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.411.2018.1.AW

Z tytułu przejęcia pożyczki i otrzymania wynagrodzenia z tego tytułu, Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT zarówno w przypadku wynagrodzenia otrzymanego w formie pieniężnej jak i wynagrodzenia w formie potrącenia wzajemnych należności

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 3 października 2018 r. (data wpływu 5 października 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie z tytułu przejęcia długu, płatne w formie gotówkowej lub w postaci wzajemnego potrącenia wierzytelności, stanowić będzie dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 października 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie z tytułu przejęcia długu, płatne w formie gotówkowej lub w postaci wzajemnego potrącenia wierzytelności, stanowić będzie dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Polska spółka kapitałowa, będąca polskim rezydentem podatkowym (Pożyczkodawca) udzieliła, w dniu 6 lipca 2017 r., innej polskiej spółce kapitałowej, będącej polskim rezydentem podatkowym (Pożyczkobiorca I) pożyczki. Pożyczkobiorca I jest jedynym pożyczkobiorcą, który otrzymał pożyczkę na podstawie wskazanej powyżej umowy pożyczki. Kwota pożyczki została przelana na rachunek Pożyczkobiorcy I w dniu 7 lipca 2017 r. Pożyczkobiorca I i Pożyczkodawca zgodnie zamierzają przystąpić do trójstronnego Aneksu do Umowy pożyczki, na mocy którego Wnioskodawca spółka z o.o., polska spółka kapitałowa, będąca polskim rezydentem podatkowym (Wnioskodawca lub Pożyczkobiorca II) przejmie dług Pożyczkobiorcy I za wynagrodzeniem na podstawie art. 519 § 1 Kodeksu cywilnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00