Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.619.2018.1.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.619.2018.1.AP

Możliwość zastosowania preferencyjnej stawki podatku w wysokości 0% w odniesieniu do dostawy towarów dla norweskiego kontrahenta.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 września 2018 r. (data wpływu 4 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania preferencyjnej stawki podatku w wysokości 0% w odniesieniu do dostawy towarów dla norweskiego kontrahenta jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania preferencyjnej stawki podatku w wysokości 0% w odniesieniu do dostawy towarów dla norweskiego kontrahenta.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest firmą handlową i zajmuje się hurtową sprzedażą surowców i wyrobów chemicznych. Jest czynnym podatnikiem podatku VAT oraz zarejestrowanym podatnikiem VAT-UE. W trzecim kwartale 2018 r. Wnioskodawca nabył surowiec glicerynę od podmiotu mającego siedzibę i zarejestrowanego dla celów podatku VAT w Niemczech. Wnioskodawca nie jest zarejestrowany w Niemczech dla celów podatku VAT. Kontrahent niemiecki wystawił fakturę z 0% stawką VAT. Przedmiotowy surowiec został nabyty od firmy niemieckiej na warunkach Incoterms 2010 FCA: to znaczy kontrahent niemiecki wydał (załadował) surowiec ze swoich magazynów w Niemczech. Surowiec został załadowany do cysterny przewoźnika działającego na zlecenie Wnioskodawcy. Z racji braku własnego taboru samochodowego Wnioskodawca w celu przetransportowania surowców od swoich dostawców, czy do swoich odbiorców korzysta z usług wynajętych, profesjonalnych przewoźników. Od momentu załadunku surowca do cysterny, Wnioskodawca uzyskał prawo do rozporządzania nim jak właściciel.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00