Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.655.2018.1.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.655.2018.1.AP

Uznanie nabytej usługi organizacji stażu za import usług oraz wykazania jej w deklaracji VAT-9M.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku sygnowanym datą 19 lutego 2018 r. (data wpływu 23 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania nabytej usługi organizacji stażu za import usług oraz wykazania jej w deklaracji VAT-9M jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania nabytej usługi organizacji stażu za import usług oraz wykazania jej w deklaracji VAT-9M.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 22 marca 1989 r. o rzemiośle (Dz. U. z 2018 r., poz. 1267) jest organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła zrzeszającą cechy, spółdzielnie rzemieślnicze i rzemieślników nienależących do cechów, a także inne jednostki organizacyjne, jeżeli ich celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego rzemiosła.

W myśl art. 8 tej ustawy Wnioskodawca posiada osobowość prawną. Podstawowym zadaniem Wnioskodawcy jest pomoc w reprezentowaniu zrzeszonych organizacji oraz rzemieślników wobec organów administracji publicznej oraz innych organizacji i instytucji, udzielanie swym członkom pomocy instruktażowej i doradczej oraz przeprowadzanie egzaminów kwalifikacyjnych: czeladniczych, mistrzowskich i sprawdzających. Zgodnie z art. 7 ust. 5 pkt 5 ustawy o rzemiośle oraz § 4 pkt 6 statutu Wnioskodawcy zadaniem oświatowym izb rzemieślniczych jest uczestniczenie w realizacji zadań z zakresu oświaty i wychowania w celu zapewnienia wykwalifikowanych kadr dla gospodarki, w tym prowadzenie szkół. Wnioskodawca jest osobą prowadzącą Branżową Szkołę I Stopnia. Jest to szkoła niepubliczna posiadająca uprawnienia szkoły publicznej. Kształcą się w niej uczniowie w klasach wielozawodowych. Nauka odbywa się w systemie dualnym. Uczniowie szkoły są równocześnie pracownikami młodocianymi realizującymi przygotowanie zawodowe (praktyczna nauka zawodu) u pracodawców na podstawie zawartych umów o pracę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00