Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2018, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.764.2018.1.AJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.764.2018.1.AJ

Brak obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3października 2018 r. (data wpływu 19 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą krajowych osób fizycznych na terytorium kraju, w zakresie produkcji i sprzedaży kosmetyków zarówno na rzecz podmiotów, jak i osób fizycznych. Sprzedaż kosmetyków prowadzona jest w punktach stacjonarnych bezpośrednio do klienta oraz przez Internet w systemie wysyłkowym. Wnioskodawca ewidencjonuje sprzedaż swoich produktów fakturą (w przypadku firm oraz na żądanie osób fizycznych) oraz za pomocą kas fiskalnych, dołączając do wysyłanego towaru wydrukowany paragon fiskalny (w przypadku osób fizycznych). Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym zgodnie z obowiązującymi przepisami, a sprzedawane produkty i towary opodatkowane są zgodnie ze stawką VAT krajową 23%.

Wnioskodawca planuje od roku 2019 rozpocząć za pomocą sklepu internetowego sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju do innych krajów UE na rzecz osób fizycznych oraz innych podmiotów niebędących podatnikami podatku VAT oraz podatku od wartości dodanej, ze stawką VAT krajową (tj. 23%) zgodnie z ustalonymi przez państwa członkowskie limitami danych transakcji w systemie sprzedaży wysyłkowej z i na terytorium kraju.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00