Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.92.2019.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.92.2019.1.RD

W zakresie opodatkowania dostaw towarów na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia w związku z dokonaną rejestracją z mocą wstecz oraz prawa do odliczenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 11 lutego 2019 r. (data wpływu 15 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  • nieprawidłowe w zakresie opodatkowania dostaw towarów na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia w związku z dokonaną rejestracją,
  • prawidłowe w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz korekty rozliczeń w deklaracji VAT.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostaw towarów na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia w związku z dokonaną rejestracją oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego i korekty rozliczeń w deklaracji VAT.

przedstawiono następujący stan faktyczny:

D. jest podmiotem posiadającym siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Włoch. Spółka nie posiada w Polsce siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności. F. Sp. z o.o. jest spółką mającą siedzibę w Polsce oraz zarejestrowaną dla celów VAT w Polsce jako podatnik VAT czynny.

Ze względu na zaistnienie opisanego poniżej stanu faktycznego D. 11 grudnia 2018 r. złożyła wniosek o rejestrację z mocą wsteczną dla celów VAT w Polsce wraz z papierowymi wersjami (podpisanymi przez upoważnione do tego osoby) deklaracji VAT za przeszłe okresy rozliczeniowe (od marca 2014 r.), w których wykazała odpowiednio wszystkie transakcje, które zobligowana była ująć w swoich rejestrach i deklaracjach VAT. Wniosek Spółki został rozpatrzony pozytywnie i rejestracja została dokonana wstecz, tj. Spółka została zarejestrowana dla celów VAT od marca 2014 r., czyli od miesiąca, w którym powstał dla niej obowiązek rejestracji i złożyła zaległe deklaracje VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00