Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2019, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.166.2019.1.SJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.166.2019.1.SJ

Interpretacja w zakresie braku powstania przychodu po stronie spółki przejmującej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 kwietnia 2019 r. (data wpływu 9 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku powstania przychodu po stronie spółki przejmującej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku powstania przychodu po stronie spółki przejmującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

() sp. z o.o. jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (Spółka przejmująca lub Wnioskodawca).

Wspólnikami Spółki Przejmującej są:

  • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podlegająca w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (Spółka przejmowana),
  • oraz dwie osoby fizyczne będące polskimi rezydentami podatkowymi.

Wspólnikami Spółki przejmowanej są te same dwie ww. osoby fizyczne będące polskimi rezydentami podatkowymi.

Obecnie planowane jest połączenie Spółki przejmującej oraz Spółki przejmowanej. W procesie połączenia Wnioskodawca wystąpi w roli Spółki przejmującej, a udziałowiec Spółki przejmującej w roli Spółki przejmowanej. Zamierzone połączenie będzie tzw. połączeniem odwrotnym przez przejęcie, co oznacza, że spółka córka (Wnioskodawca) przejmie swoją spółkę matkę (Spółkę przejmowaną).

Dokonanie połączenia w formie połączenia odwrotnego wynika z faktu, że spółką o ugruntowanej i długoletniej pozycji na rynku jest Wnioskodawca, a nie Spółka przejmowana. Spółka przejmowana jest spółką holdingową, która zasadniczo nie prowadzi działalności operacyjnej obecnie działalność gospodarcza Spółki przejmowanej jest zawieszona. Spółka przejmująca jest spółką operacyjną, która prowadzi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji produktów wyposażenia sklepów, akcesoriów meblowych, garderobianych i kuchennych. To Spółka przejmująca jest stroną umów handlowych zawartych z kontrahentami, posiada liczną grupę wyspecjalizowanych pracowników. W konsekwencji, zastosowanie połączenia odwrotnego m.in.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00