Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.08.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.324.2019.1.KS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.324.2019.1.KS

Możliwość odliczenia podatku VAT od zakupów dokonywanych przy realizacji projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2019 r. (data wpływu 21 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT od zakupów dokonywanych przy realizacji projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT od zakupów dokonywanych przy realizacji projektu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jako czynny podatnik VAT wykonuje w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa projekt, który jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie Działania 9.4. Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Celem głównym projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Energetycznych w zawodzie technik informatyk, poprzez modyfikację programu nauczania dla potrzeb pracodawcy Wnioskodawcy. W ramach tego projektu 54 uczniów tej szkoły odbędzie w okresie ferii letnich i zimowych 300-godzinny płatny staż zawodowy u pracodawcy branży informatycznej. Każdy z uczniów otrzyma wsparcie w postaci 10-godzinnego grupowego doradztwa zawodowego oraz będzie uczestniczyć w 45 godzinnych dodatkowych zajęciach z Excela. Jednocześnie 7 nauczycieli uczących zawodu technik informatyk odbędzie bezpłatny 150-godzinny staż zawodowy przygotowujący do pracy z uczniami. Dzięki współpracy szkoły z pracodawcą zmodyfikowany zostanie program nauczania, doposażone zostaną 4 pracownie informatyczne co pozwoli stworzyć w szkole warunki zbliżone do rzeczywistych warunków pracy. Zakup wyposażenia wynika z diagnozy potrzeb przeprowadzonych wspólnie z pracodawcą i zostanie dokonany zgodnie z katalogiem opracowanym przez MEN. Zakup sprzętu dla szkoły zostanie udokumentowany fakturą zakupu, a następnie sprzęt ten zostanie przekazany w ramach projektu nieodpłatnie szkole na podstawie protokołu odbioru sprzętu oraz oświadczenia, w którym będzie zawarta lista przekazanego sprzętu. Zakupione pomoce (środki trwałe i pozostałe wyposażenie) staną się własnością szkoły i będą wykorzystywane wyłącznie do celów edukacyjnych. Dofinansowanie (90%) ze środków EFS i budżetu państwa obejmuje zwrot poniesionych kosztów w ramach tego projektu. Całość projektu odbywa się na zasadzie non profit.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00